Wcześniejsze dofinansowanie na ogniwa fotowoltaiczne - jak to było!

  Dofinansowania na ogniwa fotowoltaiczne produkujące prąd, podobnie jak na wszystkie odnawialne źródła energii, trwają bardzo krótko. Cieszą się dużym zainteresowaniem i szybko się kończą. Nabór wniosków w początku 2015 roku trwał od 9 do 24 stycznia, a w 2016 roku, dofinansowania do kolektorów słonecznych zakończono po ... 1,5 dnia !!!  W tym roku nie wyodrębniono osobnej puli przeznaczonej tylko na ogniwa fotowoltaiczne. Należy przypuszczać, że w przyszłym roku, jeżeli tylko zostanie uruchomiony podobny program, co nie jest pewne, będzie podobnie, a pieniądze skończą się jeszcze szybciej.

  Mimo wszystko warto zainwestować w energię słoneczną już dziś!!! To bardzo opłacalna inwestycja!!! Nie warto czekać kolejny rok na ewentualne dotacje, tym bardziej, że prąd zużywamy każdego dnia - kupujemy go z Zakładu Energetycznego po coraz większych cenach.
Należy przy okazji dodać, że dofinansowania z NFOŚiGW są obłożone podatkiem dochodowym i trzeba będzie oddać część dofinansowania fiskusowi.


Dofinansowania z WFOŚiGW w Warszawie:

  Jak co roku, również i w 2017 roku, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie uruchomił program dofinansowań do zakupu i montażu ogniw fotowoltaicznych pt: "Ograniczenie emisji zanieczyszczeń do powietrza poprzez zakup i montaż kolektorów słonecznych, zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej, zakup i montaż pomp ciepła". Niestety program naboru wniosków o dofinansowanie na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej w formie dotacji zakończono z dniem 24.01.2017 r. godz. 15.30. Być może podobny program zostanie uruchomiony w przyszłym roku, dlatego wejdź na stronę WFOŚiGW i zobacz co trzeba było wypełnić w tym roku.